KGSCS50-PP-AS INA K3 17.5 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSCS50-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 50
d 50 mm
A6 22.7 mm
A/F 5 mm
H5 8.6 mm
H6 70 mm
H7 36 mm
H8 78.8 mm
K3 17.5 mm
K4 12 mm
K5 26 mm
Thread (K2) M20
Thread (K8) NIP 6 MZ
A5 38 mm
C3 80 mm
Angle (?) 54 °
A 127 mm
C 100 mm
D 75 mm
H 115 mm
H2 50 mm
A2 88 mm
A3 109 mm
C2 62 mm