KGSCS40-PP-AS INA Thread (K8) NIP 5 MZ Linear bearings
image_pdf
Bearing number KGSCS40-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 40
d 40 mm
A6 18.8 mm
A/F 4 mm
H5 9.5 mm
H6 60 mm
H7 36 mm
H8 67.6 mm
K3 15.5 mm
K4 12 mm
K5 24 mm
Thread (K2) M20
Thread (K8) NIP 5 MZ
A5 32 mm
C3 60 mm
Angle (?) 56 °
A 110 mm
C 80 mm
D 62 mm
H 100 mm
H2 45 mm
A2 75 mm
A3 97 mm
C2 48 mm