KGHA40-PP INA Weight 1.434 Kg Bearing units
image_pdf
Bearing number KGHA40-PP
Brand INA
Bore Diameter (mm) 40
Width (mm) 78
Fw 40 mm
H6 49 mm
B 78 mm
H 84 mm
H2 45 mm
L 71 mm
N1 6.7 mm
Thread (G) M8
N2 11.1 mm
JB 66 mm
T5 20 mm