KGBO20-PP-AS INA N1 6.6 mm Bearing units
image_pdf
Bearing number KGBO20-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 20
Fw 20 mm
B 70 mm
H6 8 mm
A5 35 mm
L4 20 mm
L5 28 mm
N3 11 mm
B1 45 mm
B2 10 mm
H 45 mm
H2 25 mm
N1 6.6 mm
A3 21 mm
L 45 mm
JB 58 mm
Thread (K5) M6
JL4 9.5 mm
Weight 0.25 Kg
Basic dynamic load rating (C) 1.6 kN
PSL PSL 611-309 tapered roller bearings Can’t find what you’re looking for PSL PSL 611-309 tapered roller bearings xlj3.3/4-r&m SKU: ? Our expert Representatives be in contact with you shortly! SKU: xlj3.3/4-r&m Availability: In Stock Weight: 0.20 KGS d 3.75 inch D 5.25 inch B 0.75 inch Seals or Shields: Open Type Clearance: Standard