KGBO16-PP-AS INA Weight 0.12 Kg Bearing units
image_pdf
Bearing number KGBO16-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 16
Fw 16 mm
B 56 mm
H6 6 mm
A5 28 mm
L4 15 mm
L5 22 mm
N3 10 mm
B1 35 mm
B2 10.1 mm
H 33.5 mm
H2 20 mm
N1 5.5 mm
A3 15 mm
L 36 mm
JB 46 mm
Thread (K5) M5
JL4 6.5 mm
Weight 0.12 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.8 kN
FAG 713660090 wheel bearings How do I place an EMERGENCY order 38 mm A for a FAG 713660090 wheel bearings that I want to pick up at a our store? A 38 mm A1 20 mm B 34 mm B1 43.5 mm d 17 mm d1 32.4 mm E 16 mm G M6x1 H 33.3 mm H1 14 mm
SNR 30210C tapered roller bearings What is SNR 30210C tapered roller bearings in 25 mm d mechanical engineering? Manufacturing Service 99 mm overall length: . Upload your CAD file for an instant. d 25 mm overall length: 99 mm slot spacing: 45 mm overall height: 88.5 mm slot width: 13.5 mm lubrication type: Lubrication Fitting unit type: Side Mount dynamic