KGB50-PP-AS INA JB 116 mm Bearing units
image_pdf
Bearing number KGB50-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 50
Fw 50 mm
B 135 mm
H6 14 mm
A5 67.5 mm
L4 52 mm
L5 72 mm
N3 18 mm
B1 96 mm
H 98 mm
H2 50 mm
N1 11 mm
A3 34 mm
L 100 mm
JB 116 mm
Thread (K5) M10
JL4 36 mm
Weight 2.78 Kg
Basic dynamic load rating (C) 8.7 kN
Toyana 23224 KMBW33 spherical roller bearings Various Open Enclosure types and sizes to accommodate your Toyana 23224 KMBW33 spherical roller bearings requirements. Enclosure Open Bore Type Cylindrical Bore Configuration Single Row Weight 0.850 kg d 45 mm D 100 mm B 25 mm Outside Ring Inside Diameter 86.5 mm Fillet Radius/Chamfer 1.5 mm r1 1.5 mm Dynamic Load Rating 78,500 N
AST AST20 06IB06 plain bearings AST AST20 06IB06 plain bearings 4 Bore Diameter (mm) Industries and Applications ? We 6 Outer Diameter (mm) sell discount online as well as cheap machinery 4x6x6 Size (mm) parts. Size (mm) 4x6x6 Bore Diameter (mm) 4 Outer Diameter (mm) 6 Width (mm) 6 d 4 mm D 6 mm B 6 mm Inventory 0.0