KGB12-PP-AS INA Thread (K5) M5 Bearing units
image_pdf
Bearing number KGB12-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 12
Fw 12 mm
B 52 mm
H6 6 mm
A5 26 mm
L4 12 mm
L5 20 mm
N3 10 mm
B1 31.6 mm
H 35.8 mm
H2 20 mm
N1 5.5 mm
A3 15 mm
L 32 mm
JB 42 mm
Thread (K5) M5
JL4 10 mm
Weight 0.1 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.54 kN
SKF GEZM 014 ES plain bearings Find the discount SKF GEZM 014 ES plain bearings online In Stock Availability: you need . We offer … If you check out our large selection of SKF GEZM 014 ES plain bearings 7212bw-nsk SKU: once . SKU: 7212bw-nsk Availability: In Stock Weight: 0.82 KGS d 60mm D 110mm B 22mm Dynamic Load Rating (kN):