KD5072100 NTN T 3.2 mm 50x72x100mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KD5072100
Size (mm) 50x72x100
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 50
Outer Diameter (mm) 72
Width (mm) 100
Fw 50 mm
D 72 mm
C 100 mm
t 1 mm
d1 3 mm
C1 86.4 mm
T 3.2 mm
Weight 1 Kg
Basic dynamic load rating (C) 8.5 kN
KOYO 2876/2821 tapered roller bearings Enjoy High Margins 140 Bore Diameter (mm) on 140x80x26 Size (mm) Competitive Pricing.Great Wholesale Products 80 Outer Diameter (mm) at Low Costs. Size (mm) 140x80x26 Bore Diameter (mm) 140 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 26 d 80 mm D 140 mm B 26 mm d1 99.5 mm d2 99.5 mm D2 124.3 mm r1,2