KBS16-PP-AS INA Angle (X) 54 Linear bearings
image_pdf
Bearing number KBS16-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
Fw 16 mm
D 26 mm
Dn 24.9 mm
L2 24.6 mm
B3 1 mm
N2 2 mm
L 36 mm
BL2 1.3 mm
Angle (X) 54
Weight 0.05 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.84 kN
NTN 32917X tapered roller bearings offers a NTN 32917X tapered roller bearings selection of Genuine at 139,992 Outer Diameter (mm) Wholesale Prices. We are a NTN 32917X tapered roller bearings Certified Parts Retailer 80.962×139.992×36.512 Size (mm) Size (mm) 80.962×139.992×36.512 Bore Diameter (mm) 80,962 Outer Diameter (mm) 139,992 Width (mm) 36,512 d 80,962 mm D 139,992 mm T 36,512 mm B