KBS12-PP-AS INA L 32 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KBS12-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 22
Fw 12 mm
D 22 mm
Dn 21 mm
L2 22.6 mm
B3 1 mm
N2 1.5 mm
L 32 mm
BL2 1.3 mm
Angle (X) 55
Weight 0.04 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0.64 kN
SKF NU 2322 ECP thrust ball bearings Manufacturers of all are represented in our partial list of clients. Contact Gary for a complete SKF NU 2322 ECP thrust ball bearings list of 420 mm d1 clients and projects. d1 420 mm d 440 mm B1 330 mm B2 341 mm G Tr 460×5 G1 48 mm G2 G 1/4 A 9 mm