KBO60125 NBS Weight 1.7 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number KBO60125
Brand NBS
Bore Diameter (mm) 60
Outer Diameter (mm) 90
d 60 mm
D 90 mm
Angle (α) 54 °
b 27.2 mm
D1 86.5 mm
L1 101.7 mm
W 3.15 mm
L 125 mm