KBO16-PP-AS INA T4 1.2 mm Linear bearings
image_pdf
Bearing number KBO16-PP-AS
Brand INA
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 26
Fw 16 mm
D 26 mm
Dn 24.9 mm
L2 24.6 mm
B2 10.1 mm
N2 2 mm
L 36 mm
BL2 1.3 mm
T4 1.2 mm
N4 2.2 mm