KBL40154-PP NBS Weight 1.17 Kg Linear bearings
image_pdf
Bearing number KBL40154-PP
Brand NBS
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 62
d 40 mm
D 62 mm
D1 59 mm
L1 121.2 mm
W 2.15 mm
L 154 mm