ISO MR148-2RS deep groove ball bearings
image_pdf
Days to Ship 8 Days
RoHS 6
Bearing I.D. d(mm) 12
Bearing Material [Steel] Steel
Housing Material 304 Stainless Steel
Width T(mm) 12
Holder Surface Treatment Not Provided
Height H(mm) 25 ~ 35
Bearing Part Number 6901
Seals VV (Non-Contact Rubber Seal)
Lateral Width L(mm) 32
Shape Front Mount
Bearing Used Deep Groove Ball Bearings
Bearing Retained Yes (with retaining ring)
Number of Bearings Single
Type Bearings with Housings
FAG 713613280 wheel bearings FAG 713613280 wheel bearings with easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check parts availability, pricing, examine remanufactured 38 mm A options. 49.2 mm B B 49.2 mm A 38 mm A1 16 mm A2 52.2 mm d 44.45 mm Dz 95 mm e 22 mm G M6x1 H 188 mm J 148 mm
FBJ 4302ZZ deep groove ball bearings High Quality FBJ 4302ZZ deep groove ball bearings. Competitive 25x42x9 Size (mm) Pricing. 25 Bore Diameter (mm) Accept Small Order. Easy and 42 Outer Diameter (mm) Fast Shipping. Size (mm) 25x42x9 Bore Diameter (mm) 25 Outer Diameter (mm) 42 Width (mm) 9 d 25 mm D 42 mm B 9 mm C 9 mm r
SNR UK316+H deep groove ball bearings What is SNR UK316+H deep groove ball bearings in mechanical engineering? Manufacturing Service . Upload your CAD file for an 50x80x32 Size (mm) 80 Outer Diameter (mm) instant. Size (mm) 50x80x32 Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 32 d 50 mm D 80 mm B1 32 mm Angle (α) 40 °
KOYO 6312N deep groove ball bearings Find the discount KOYO 6312N deep groove ball bearings online you need . We offer … If you check out 4.7813 in D our large selection of KOYO 6312N deep groove ball bearings once . D 4.7813 in compatible cone: 34300, 34306, 34274, 34301, 34294 cup width: 1.5000 in abma precision rating: Class 2 single
Toyana NN3134 K cylindrical roller bearings What is the best place to buy Toyana NN3134 K cylindrical roller bearings 58 mm B online? Manufacturing 80 mm d Service . d 80 mm D 170 mm B 58 mm rs (min) 2.1 mm Dynamic (Cr) 4.5 mm Static (Cor) 8.3 mm Pu 349 kN Grease 411 kN Oil 46.600 kN with cylindrical
SKF FYRP 2-18 bearing units What are the types of SKF FYRP 2-18 bearing units ? Manufacturing Service . Get Your Free, 65x85x10 Size (mm) 85 Outer Diameter (mm) Instant price, design review. Size (mm) 65x85x10 Bore Diameter (mm) 65 Outer Diameter (mm) 85 Width (mm) 10 d 65 mm D 85 mm B1 10 mm C 10 mm Angle