ISO M236845/10 tapered roller bearings
image_pdf
Request A Quote For Your Special ISO M236845/10 tapered roller bearings 10 mm A1 Needs Today! Free Quotes. ISO 9001 certified. 41.2 mm B
B 41.2 mm
A 38 mm
A1 10 mm
A2 41 mm
A4 26 mm
d 44.45 mm
Dz 95 mm
e 10 mm
G M6x1
H3 105
J 132 mm
L 160 mm
N 16mm
s1 20.6 mm
S 10.2 mm
Z 57.7 mm
C 31.85 kN
C0 20.8 kN
T min. -20 °C
T max. 200 °C
Weight 2.56 kg
Recommended tightening torque for set screw 8 Nm