ISB 241/530 EK30W33+AOH241/530 spherical roller bearings
image_pdf
We 135 mm Shaft Size Felt Type Seal Type work closely with our ISB 241/530 EK30W33+AOH241/530 spherical roller bearings manufacturing partners to bring the best value to customers.
Shaft Size 135 mm
Seal Type Felt Type
Bearing Type Split Cylindrical Expansion Type
Support Type Two-Bolt Plummer Block
Series Type Light Series
Pillow/Plummer Block Style Split Cylindrical Housed Unit – Angled
Bolt Size 2 x M30
Bearing UPC 013992028518
Dimension H 160 mm
Dimension H2 369 mm
Dimension J 450 mm
Dimension L 530 mm
Dimension M 160 mm
Housing Width 6.5 in