INA K9X12X13-TV needle roller bearings
image_pdf
Advance INA K9X12X13-TV needle roller bearings is your source for quality and accessories. shop online for home delivery or pick up 20 mm d in one of our 10000 .
d 20 mm
D 47 mm
C 24 mm
F 25 mm
B 25 mm
e 37 mm
R 500 mm
Dw 2.5 mm
Lw 15.3 mm
Bearing with/without cage Avec
Radial clearance class CN
Precision class P0
Mass 0.25 kg
Cr 20.7 kN
C0r 33.5 kN
Track load capacity spherical outer ring 4.7 kN
Nlim (grease) 6,000 rpm
Min operating temperature, Tmin -20 °C
Max operating temperature, Tmax 120 °C
Characteristic cage frequency, FTF 0.46 Hz
Characteristic rolling element frequency, BSF 10.91 Hz
Characteristic outer ring frequency, BPF0 10 Hz
Characteristic inner ring frequency, BPFI 12 Hz
    KOYO 4367/4335 tapered roller bearings High Quality KOYO 4367/4335 tapered roller bearings. Competitive 70x150x35 Size (mm) Pricing. Accept Small Order. 150 Outer Diameter (mm) Easy and Fast Shipping. Size (mm) 70x150x35 Bore Diameter (mm) 70 Outer Diameter (mm) 150 Width (mm) 35 d 70 mm D 150 mm B 35 mm C 35 mm r1 min. 2,1 mm r2 min.