INA G1115-KRR-B-AS2/V deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name NTN
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
Product Group B00308
Enclosure 2 Seals
Precision Class ABEC 1 | ISO P0
Maximum Capacity / Filling Slot No
Rolling Element Ball Bearing
Snap Ring No
Internal Special Features No
Cage Material Steel
Enclosure Type Contact Seal
Internal Clearance C3-Loose
Inch – Metric Inch
Long Description 1/2" Bore; 1.26" Outside Diameter; 0.394" Outer Race Width; 2 Seals; Ball Bearing; AB
UNSPSC 31171504
Harmonized Tariff Code 8482.10.50.68
Noun Bearing
Keyword String Ball
Weight / LBS 0.082
D 1.26 Inch | 32 Millimeter
d 0.5 Inch | 12.7 Millimeter
Outer Race Width 0.394 Inch | 10 Millimeter
Inner Race Width 0 Inch | 0 Millimeter
Toyana CX274 wheel bearings YOU’LL FIND AN EXTENSIVE SELECTION OF 9.5 mm A1 Toyana CX274 wheel bearings FOR SALE. 22 mm B B 22 mm A 26 mm A1 9.5 mm A2 33 mm d 12.7 mm e 17 mm G M6 H 99 mm J 76.5 mm L 57 mm N 11,5mm s1 11 mm S 6 mm
RHP LT3/4B thrust ball bearings How do you 28 mm A find the RHP LT3/4B thrust ball bearings specification? Manufacturers Online Free check! A 28 mm B 37.6 mm A3 2 mm A5 18.8 mm B1 51.1 mm d 35 mm d1 51.1 mm G M6x1 H 90 mm s1 36.3 mm S 18.8 mm SW 4 mm C 25.7