INA EGB3020-E40 plain bearings
  INA EGB3020-E40 plain bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name CONSOLIDATED BEARING
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 1.855
EAN 0644075006491
Product Group M06110
    INA NKS50-XL needle roller bearings INA NKS50-XL needle roller bearings SEARCH – Whether it’s agriculture or construction equipment your working on, Has the 240x440x160 Size (mm) you need. Size (mm) 240x440x160 Bore Diameter (mm) 240 Outer Diameter (mm) 440 Width (mm) 160 d 240 mm D 440 mm B 160 mm C 160 mm r1 min. 4 mm r2 min.
    NTN NNU3022KC1NAP4 cylindrical roller bearings NTN NNU3022KC1NAP4 cylindrical roller bearings Engineering Calculator , 0.0 Inventory Manufacturing TIMKEN Manufacturer Name Service . Get Your Free. Inventory 0.0 Manufacturer Name TIMKEN Minimum Buy Quantity N/A Weight 1.26 EAN 0053893852522 Product Group B04334 Precision Class Standard Component Assembly Basic Number 387 Assembly Number 902B8 Assembly Components 387A (2) | 382A (2) | Y1S-382A
    ILJIN IJ223043 angular contact ball bearings How do I place an EMERGENCY 7x11x2.5 Size (mm) order for a ILJIN IJ223043 angular contact ball bearings that I want to pick up at a our store? Size (mm) 7x11x2.5 Bore Diameter (mm) 7 Outer Diameter (mm) 11 Width (mm) 2,5 d 7 mm D 11 mm B 2,5 mm C 2,5 mm Basic
    LM40UU Samick Basic dynamic load rating (C) 2.15 kN 40x60x60.5mm Linear bearings Bearing number LM40UU Size (mm) 40x60x60.5 Brand Samick Bore Diameter (mm) 40 Outer Diameter (mm) 60 Width (mm) 60.5 d 40 mm D 60 mm B 60.5 mm D1 57 mm L 80 mm W 2.1 mm Weight 0.585 Kg Basic dynamic load rating (C) 2.15 kN