INA EGB1015-E40-B plain bearings
image_pdf
Size (mm) 216.5x285x41
Bore Diameter (mm) 216,5
Outer Diameter (mm) 285
Width (mm) 41
d 216,5 mm
D 285 mm
T 41 mm
B 40 mm
C 33 mm
a 45,2 mm
r min. 4 mm
r2 min. 3 mm
r3 min. 0,6 mm
da max 233 mm
Da min 269 mm
Da max. 270 mm
db min 236 mm
Db min. 277 mm
ra max. 2,5 mm