INA EGB0410-E40 plain bearings
  INA EGB0410-E40 plain bearings
image_pdf
Inventory 47.0
Manufacturer Name EBC
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.64
Product Group M06110
    SKF VKBA 926 wheel bearings We Provide Extensive 40 mm d 11500 N static load capacity: SKF VKBA 926 wheel bearings Selection And Competitive Wholesale Pricing. d 40 mm static load capacity: 11500 N D 68 mm precision rating: Not Rated B 15 mm finish/coating: Uncoated bore type: Round cage material: Steel closure type: Open outer ring width: 15 mm