INA BXRE010-2HRS needle roller bearings
image_pdf
What are the dimensions of a INA BXRE010-2HRS needle roller bearings? 19 mm A1 Manufacturing Service . Get Your Free, 32 mm A Instant 21.4 mm B Quote‎!
A 32 mm
A1 19 mm
B 21.4 mm
B1 30.9 mm
d 20 mm
d1 32.4 mm
Dz 54 mm
E 10 mm
G R1/8″
H 33.3 mm
H1 9 mm
H2 64 mm
J 50.8 mm
L 65 mm
L1 18 mm
N M8
s1 24.2 mm
S 7.5 mm
Z 62.9 mm
C 12.8 kN
C0 6.65 kN
T min. -20 °C
T max. 100 °C
Weight 0.49 kg
Recommended tightening torque for set screw 5.5 Nm