FYH UCT211-34 bearing units
  FYH UCT211-34 bearing units
image_pdf
Inventory 2.0
Manufacturer Name ISOSTATIC INDUSTRIES
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0
EAN 0846802016227
Product Group B04264
Profile Bushing No Flange
Material Description Cast Bronze
Material SAE660
Inch – Metric Inch
UNSPSC 31171515
Harmonized Tariff Code 84833080
Noun Bearing
Keyword String Plain
Manufacturer Item Number CB-1418-06
Manufacturer Internal Number 104313
Nominal Bore 0.875 Inch | 22.225 Millimeter
D 1.125 Inch | 28.575 Millimeter
d 0.875 Inch | 22.225 Millimeter
Nominal Outside Diameter 1.125 Inch | 28.575 Millimeter
    KOYO SV 605 ZZST deep groove ball bearings The online KOYO SV 605 ZZST deep groove ball bearings parts store gives you immediate access 15 mm A1 to a selection of more 42.9 mm B than 1.4 34 mm A million new, used, remanufactured. B 42.9 mm A 34 mm A1 15 mm A2 44.4 mm d 35 mm Dz 80 mm e
    ISB 16052 MA deep groove ball bearings We work closely with our ISB 16052 MA deep groove ball bearings manufacturing partners 30 mm D to bring the best value 10 mm d to customers. d 10 mm D 30 mm B 14 mm d1 16.25 mm D1 23.85 mm rs min 0.6 mm Radial clearance class C3 Precision class P0 Mass 0.05
    ISB NNU 41/500 M/W33 cylindrical roller bearings 100% Authentic. ISB NNU 41/500 M/W33 cylindrical roller bearings Highest 279.982×380.009×65.088 Size (mm) Quality. Certified Supplier. Size (mm) 279.982×380.009×65.088 Bore Diameter (mm) 279,982 Outer Diameter (mm) 380,009 Width (mm) 65,088 d 279,982 mm D 380,009 mm T 65,088 mm B 65,088 mm C 49,212 mm R 3,5 mm r 3,3 mm