FYH UCC313-40 bearing units
  FYH UCC313-40 bearing units
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name PT INTERNATIONAL
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.018
EAN 0800675264253
Product Group B04286
    NKE 6018-RSR deep groove ball bearings What are the dimensions of a 4475 lb radial static load capacity: NKE 6018-RSR deep groove ball bearings? Manufacturing Service . Get Your Free, Instant 40 mm d Quote‎! d 40 mm radial static load capacity: 4475 lb bolt circle diameter: 111.3 mm seal type: Triple Lip with Flinger B 133.4 mm length through bore: