FLCTEY35 NKE K 11.5 mm Bearing units
image_pdf
Bearing number FLCTEY35
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 35
d 35 mm
P 12.4 mm
U 37.9 mm
K 11.5 mm
A 94 mm
B 126 mm
C 22 mm
L 35 mm
M 100 mm
ISO K09x12x10 needle roller bearings We work closely with our ISO K09x12x10 needle roller bearings manufacturing partners Straight Bushing bushing type: to bring the best 49 N/mm² maximum p value: value to customers. 3.0000 in inside diameter: bushing type: Straight Bushing maximum p value: 49 N/mm² inside diameter: 3.0000 in maximum pv value: 3.60 N/mm² – m/s bushing outside diameter: