FBJ K9X12X10 needle roller bearings
image_pdf
FBJ K9X12X10 needle roller bearings Warehouse offers car parts and 12 mm D car accessories. We sell discount online 8 mm d as well as cheap machinery parts.
d 8 mm
maximum p value: 10 N/mm2
D 12 mm
maximum v value: Periodic lubrication 1.00;Oil lubrication 3.35 m/s
overall length: 12 mm
material specification: 300 Cast Iron
sleeve bearing type: Plain Sleeve
standards met: RoHS
bearing material: Oil-Impregnated Expanded Cast Iron
series: 30B
additional details: Lead Free
maximum pv value: Periodic lubrication 1.25, Oil lubrication 3.25 N/mm2 x m/s
    FAG 713644080 wheel bearings are a few brands you will find in our inventory. 32x52x32.6 Size (mm) Find FAG 713644080 wheel bearings 32 Bore Diameter (mm) to 52 Outer Diameter (mm) see what’s in stock! Size (mm) 32x52x32.6 Bore Diameter (mm) 32 Outer Diameter (mm) 52 Width (mm) 32,6 d 32 mm d1 25 mm D 52 mm T