FAG NU19/710-TB-M1 cylindrical roller bearings
image_pdf
High Quality FAG NU19/710-TB-M1 cylindrical roller bearings. Competitive Pricing. Accept Small Order. Easy and 37.6 mm B 34 mm A Fast Shipping.
B 37.6 mm
A 34 mm
A1 16 mm
A2 51.3 mm
B1 51.1 mm
d 35 mm
d1 51.1 mm
Dz 80 mm
e 19 mm
G M6x1
H 161 mm
J 130 mm
J1 66 mm
L 90 mm
L1 82 mm
N 15mm
s1 36.3 mm
S 18.8 mm
Z 58 mm
C 25.7 kN
C0 15.2 kN
T min. -20 °C
T max. 100 °C
Weight 1.46 kg
Recommended tightening torque for set screw 11.5 Nm