FAG 7603100-TVP thrust ball bearings
image_pdf
Bore Diameter (mm) 215
Outer Diameter (mm) 220
Bearing Type straight
Shaft Dia., Nominal (d) 215.0000
Shaft Size (ds) – 215 -0.170 / -0.216 215 0.170 / 0.216
Housing Bore Dia. (Dh) – 220 +0.046 / -0 220 +0.046 / 0
Bearing Outside Diameter, Nominal(Do) 220.000
Bearing Bore after Mounting (di) – 220 +0.115 / -0 220 +0.115 / 0
Wall Thickness (S3) 2.500
Bearing Length, Nominal (B) 60.000
Bearing Length Tolerance (B tol.) – +0 / -0.40 +0 / 0.40
OD Chamfer Length (Co) 1.800
ID Chamfer Angle (B deg.) 45
ID Chamfer Length (Ci) 0.600
Material Wrapped bronze with lubrication holes.
    ISO 23280W33 spherical roller bearings Enjoy High Margins on 45×86.5×25 Size (mm) Competitive 86,5 Outer Diameter (mm) Pricing.Great Wholesale Products at Low Costs. Size (mm) 45×86.5×25 Bore Diameter (mm) 45 Outer Diameter (mm) 86,5 Width (mm) 25 d 45 mm D 100 mm Ew 86,5 mm B 25 mm C 25 mm r min. 1,5 mm r1 min. 1,5 mm
    AST 698HZZ deep groove ball bearings Welcome to the AST 698HZZ deep groove ball bearings online seller. 38 mm A A 38 mm A1 22 mm B 22 mm d 17 mm G M6x1 H 30.2 mm H1 15 mm H2 62 mm J 95 mm L 127 mm L1 42 mm N 13mm N1 19 mm s1 11 mm S
    SKF W 619/7 R-2RS1 deep groove ball bearings What 0.02 KGS Weight: are 7917a5trsump3-nsk SKU: the dimensions of a SKF W 619/7 R-2RS1 deep groove ball bearings? Manufacturing Service . Get Your Free, Instant Quote‎! SKU: 7917a5trsump3-nsk Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 85mm D 120mm B 18mm Dynamic Load Rating (kN): 36.5 Static Load Rating (kN): 38.5 Grease Limiting Speed (r/min):