FAG 24064-B-K30-MB spherical roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name REGAL BELOIT
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 2.268
EAN 0662798815466
Product Group M06110
    NACHI 420KBE031 tapered roller bearings 100% Authentic. NACHI 420KBE031 tapered roller bearings 152.4 mm da Highest 119.812 mm Ca Quality. Certified Supplier. da 152.4 mm Da 309.999 mm Ca 119.812 mm A1 171.45 mm A2 307.975 mm S 4.763 mm ba 86.519 mm H 360.363 mm H1 179.375 mm H2 69.85 mm J min. 492.125 mm J max. 549.275 mm
    NACHI 24028EX1 cylindrical roller bearings NACHI 24028EX1 cylindrical roller bearings, Units and Housings CAD sf693-zen SKU: In Stock Availability: 0.20 KGS Weight: models , Manufacturing Service . Get Your Free. SKU: sf693-zen Availability: In Stock Weight: 0.20 KGS d 3mm D 8mm B 3mm Cage Type: Steel Seals or Shields: Open Type Clearance: Standard
    Toyana 7022 A-UO angular contact ball bearings YOU’LL FIND AN EXTENSIVE 46 mm d1 SELECTION OF Toyana 7022 A-UO angular contact ball bearings FOR 31.75 mm d SALE. d 31.75 mm B 20.64 mm d1 46 mm e 0.35 Y2 1.71 Y0 0.94 Dynamic load, C 46.5 kN Rating life coefficient, A2 1.4 Static load, C0 54 kN Fatigue limit load, Cu
    UKP216+H2316 NACHI N 25 mm Bearing units Bearing number UKP216+H2316 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 70 Width (mm) 88.9 d 70 mm A 78 mm B1 78 mm H 88.9 mm H1 30 mm H2 175 mm J 232 mm L 292 mm N 25 mm N1 31 mm Bolt (G) M20
    NLJ5/8 RHP 15.875×39.6875×11.1125mm C 11.1125 mm Self aligning ball bearings Bearing number NLJ5/8 Size (mm) 15.875×39.6875×11.1125 Brand RHP Bore Diameter (mm) 15.875 Outer Diameter (mm) 39.6875 Width (mm) 11.1125 d 15.875 mm D 39.6875 mm B 11.1125 mm C 11.1125 mm Weight 0.059 Kg Basic dynamic load rating (C) 8.25 kN Basic static load rating (C0) 2.03 kN (Grease) Lubrication Speed 18000 r/min
    16040 ISB C 34 mm 200x310x34mm Deep groove ball bearings Bearing number 16040 Size (mm) 200x310x34 Brand ISB Bore Diameter (mm) 200 Outer Diameter (mm) 310 Width (mm) 34 d 200 mm D 310 mm B 34 mm C 34 mm Weight 8.85 Kg Basic dynamic load rating (C) 164.7 kN Basic static load rating (C0) 186 kN (Grease) Lubrication Speed 2142 r/min