ER1.16.1424.400-1SPPN ISB dce 1426 mm 1339x1558x68mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number ER1.16.1424.400-1SPPN
Size (mm) 1339x1558x68
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 1339
Outer Diameter (mm) 1558
Width (mm) 68
d 1339 mm
D 1558 mm
H 68 mm
Z 153 mm
m 10 mm
di 1422 mm
Di 1339 mm
Dp 1530 mm
De 1558 mm
Fe 1477 mm
Ne 54 mm
Fi 1371 mm
Ni 54 mm
dce 1426 mm
he 16 mm
hi 16 mm