ER1.16.1204.400-1SPPN ISB Outer Diameter 1338mm 1119x1338x68mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number ER1.16.1204.400-1SPPN
Size (mm) 1119x1338x68
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 1119
Outer Diameter (mm) 1338
Width (mm) 68
d 1119 mm
D 1338 mm
H 68 mm
Z 131 mm
m 10 mm
di 1202 mm
Di 1119 mm
Dp 1310 mm
De 1338 mm
Fe 1257 mm
Ne 45 mm
Fi 1151 mm
Ni 45 mm
dce 1206 mm
he 16 mm
hi 16 mm