BLF206-18 KOYO A2 12 mm Bearing units
image_pdf
Bearing number BLF206-18
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 28.575
d 28.575 mm
A0 34 mm
A 22.5 mm
A1 12 mm
B 30 mm
H 113 mm
J 90.5 mm
L 76 mm
N 12 mm
S 8 mm
Bolt (G) M10
A2 12 mm
Weight 0.57 Kg
Basic dynamic load rating (C) 19.5 kN
Basic static load rating (C0) 11.3 kN
ISB 53228 U 228 thrust ball bearings YOU’LL 50x81x18 Size (mm) FIND AN 81 Outer Diameter (mm) EXTENSIVE SELECTION OF ISB 53228 U 228 thrust ball bearings FOR SALE. Size (mm) 50x81x18 Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 81 Width (mm) 18 d 50 mm D 81 mm T 18 mm