AXK300X330X5 INA 300x330x5mm H 5 mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK300X330X5
Size (mm) 300x330x5
Brand INA
Bore Diameter (mm) 300
Outer Diameter (mm) 330
Width (mm) 5
d 300 mm
D 330 mm
H 5 mm
Ea 328 mm
Eb 302 mm
Weight 270 Kg
Basic dynamic load rating (C) 107 kN
Basic static load rating (C0) 790 kN
Fatigue load limit (Pu) 57 000
Toyana CX394 wheel bearings Advance Toyana CX394 wheel bearings is your source for quality and accessories. No Oil Holes in Retainer shop online for 1.0100 in d – Bore Diameter home delivery or pick up in one Thrust Tapered Roller Bearings – TTSP Bearing Type of our 10000 . Oil Holes in Retainer No Bearing Type Thrust Tapered Roller