AXK110145 Timken 110x145x4mm Basic dynamic load rating (C) 93.2 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number AXK110145
Size (mm) 110x145x4
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 110
Outer Diameter (mm) 145
Width (mm) 4
d 110 mm
D 145 mm
T 4 mm
ra max. 0.6 mm
Ea 143 mm
Eb 115 mm