AST 23248MBW33 spherical roller bearings
image_pdf
Size (mm) 66.675×135.755×53.975
Bore Diameter (mm) 66,675
Outer Diameter (mm) 135,755
Width (mm) 53,975
d 66,675 mm
D 135,755 mm
T 53,975 mm
B 56,007 mm
C 44,45 mm
R 4,3 mm
r 3,3 mm
a – 19,3 mm
Da 126 mm
db 87 mm
da 77 mm
Db 117 mm
Aa 4 mm
Ab 0,5 mm
Weight 3,54 Kg
Basic static load rating (C0) 404 kN
Factor (G1) 123,5
Factor (G2) 22,4
Factor (Cg) 0,0209
Factor (K) 1,8
Basic dynamic load rating (C90) 77,2
Basic dynamic load rating (Ca90) 42,9
Basic dynamic load rating (C1) 298 kN
Calculation factor (e) 0,32
    RHP LT3/4B thrust ball bearings How do you 28 mm A find the RHP LT3/4B thrust ball bearings specification? Manufacturers Online Free check! A 28 mm B 37.6 mm A3 2 mm A5 18.8 mm B1 51.1 mm d 35 mm d1 51.1 mm G M6x1 H 90 mm s1 36.3 mm S 18.8 mm SW 4 mm C 25.7
    SKF 23148 CCK/W33 + OH 3148 H spherical roller bearings High Quality SKF 23148 CCK/W33 + OH 3148 H spherical roller bearings. Competitive 220 mm d Pricing. Accept Small Order. Easy and Fast Shipping. d 220 mm D 270 mm d1 267 mm D1 223 mm H 37 mm rs (min) 1.1 mm dynamic Cr 200.090 kN static Cor 760.000 kN Pu 22.070 kN Grease