AST 22338MAC4F80W33 spherical roller bearings
image_pdf
Size (mm) 130x230x40
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 230
Width (mm) 40
d 130 mm
D 230 mm
B 40 mm
C 40 mm
a 44 mm
d1 162,8 mm
r1 min. 3 mm
r2 min. 3 mm
r3 min. 1,1 mm
r4 min. 1,1 mm
D1 199,2 mm
da min. 144 mm
Da max. 216 mm
db min 144 mm
ra max. 2,5 mm
rb max. 1 mm
Db max 223 mm