ARX55X178X48 NTN T 48.000 mm 55x178x48mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number ARX55X178X48
Size (mm) 55x178x48
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 55.000
Outer Diameter (mm) 178.000
Width (mm) 48.000
d 55.000 mm
D 178.000 mm
T 48.000 mm
FAG 713667070 wheel bearings FAG 713667070 wheel bearings, Units and 22315-e1a-k-m-c3-fag SKU: Housings CAD models , Manufacturing Service . Get Your Free. SKU: 22315-e1a-k-m-c3-fag Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 75mm D 160mm B 55mm Dynamic Load Rating (kN): 445 Static Load Rating (kN): 450 Reference Speed Rating (r/min): 3550 Limiting Speed Rating (r/min): 4300 Fatigue Load Rating