ARN65125 NTN Static load rating radial (C0) 104 kN Complex bearings
image_pdf
Bearing number ARN65125
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 65
Outer Diameter (mm) 110
d 65 mm
d1 65 mm
F 75 mm
D 125 mm
D1 110 mm
T 82 mm
C 25 mm
ra1 max. 0.6 mm
r min. 1.1 mm
r1 min. 0.6 mm
Dw 11 mm
da min. 103 mm
Da max. 116 mm
ra max. 1 mm