7E-HVS22X28X20/LP03 NTN 22x28x20mm Manufacturer Name NTN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 7E-HVS22X28X20/LP03
Size (mm) 22x28x20
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 22
Outer Diameter (mm) 28
Width (mm) 20
d 22 mm
D 28 mm