70FSF105 NSK Angle 6.5 ° 70x105x49mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 70FSF105
Size (mm) 70x105x49
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 70
Outer Diameter (mm) 105
Width (mm) 49
d 70 mm
D 105 mm
B 49 mm
C 40 mm
U 92 mm
d1 78 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.3 mm