60FSH105 Timken d1 94 mm 60x105x40mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 60FSH105
Size (mm) 60x105x40
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 60
Outer Diameter (mm) 105
Width (mm) 40
d 60 mm
D 105 mm
B1 63 mm
C 40 mm
d1 94 mm
ISB 53213 U 213 thrust ball bearings ISB 53213 U 213 thrust ball bearings Warehouse 20 mm d offers car parts and car accessories. We sell discount online as well as 28 mm D cheap machinery parts. d 20 mm maximum p value: 29 N/mm2;Static 150 N/mm2 D 28 mm maximum v value: Dry 0.50;Periodic lubrication 1.0 m/s overall length: 12 mm