45TAC100B NSK d1 64 mm 45x100x20mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 45TAC100B
Size (mm) 45x100x20
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 45
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 20
d 45 mm
D 100 mm
B 20 mm
C 20 mm
Angle (α) 60 °
d1 64 mm
d2 75 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
D1 75 mm
D2 84.2 mm
Weight 0.842 Kg
(Grease) Lubrication Speed 2 600 r/min
Toyana CX660 wheel bearings Request 6304-rsr-c3-fag SKU: A Quote For 0.16 KGS Weight: Your Special Toyana CX660 wheel bearings Needs Today! Free Quotes. ISO 9001 certified. SKU: 6304-rsr-c3-fag Availability: In Stock Weight: 0.16 KGS d 20mm D 52mm B 15mm Dynamic Load Rating (kN): 16 Static Load Rating (kN): 7.8 Fatigue Load Rating (kN): 0.53 Limiting Speed Rating (r/min):