34BTM4012A KOYO 34x40x12mm Basic static load rating (C0) 11.7 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 34BTM4012A
Size (mm) 34x40x12
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 34
Outer Diameter (mm) 40
Width (mm) 12
Fw 34 mm
D 40 mm
C 12 mm