30TAC62B NSK r min. 1 mm 30x62x15mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 30TAC62B
Size (mm) 30x62x15
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 30
Outer Diameter (mm) 62
Width (mm) 15
d 30 mm
D 62 mm
B 15 mm
C 15 mm
Angle (α) 60 °
d1 39.5 mm
d2 47 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
D1 47 mm
D2 53.2 mm