293/1250-E-MB FAG C0a 125000000 N / Static load rating (axial) 1250x1800x330mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 293/1250-E-MB
Size (mm) 1250x1800x330
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 1250
Outer Diameter (mm) 1800
Width (mm) 330
d 1250 mm
D 1800 mm
T 330 mm
A 690 mm
D1 1465 mm
Da max 1640 mm
Db min 1830 mm
d1 1685 mm
da min 1520 mm
db max 1315 mm
ra max 12 mm
rmin 15 mm
T1 160 mm
T2 119 mm
T3 208 mm
T4 236 mm