292/850EM SKF B1 154 mm 850x1120x82mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/850EM
Size (mm) 850x1120x82
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 850
Outer Diameter (mm) 1120
Width (mm) 82
d 850 mm
D 1120 mm
C 82 mm
H 160 mm
d1 1060 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm
s 455 mm
B 95 mm
B1 154 mm
D1 967 mm
da min. 980 mm
Da max. 1030 mm
ra max. 6 mm