292/850-EM NKE 850x1120x160mm B1 51 mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/850-EM
Size (mm) 850x1120x160
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 850
Outer Diameter (mm) 1120
Width (mm) 160
d 850 mm
D 1120 mm
H 160 mm
d1 1095 mm
h 154 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm
A 453 mm
B1 51 mm
B2 154 mm
D1 966 mm