292/800-E1-MB INA 800x1060x155mm A 434 mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/800-E1-MB
Size (mm) 800x1060x155
Brand INA
Bore Diameter (mm) 800
Outer Diameter (mm) 1060
Width (mm) 155
d 800 mm
D 1 060 mm
T 155 mm
T1 81 mm
T2 56 mm
d1 1 010 mm
r min. 7.5 mm
A 434 mm
D1 911 mm
da min. 925 mm
Da max. 987 mm
db max. 837 mm
Db min. 1 078 mm
ra max. 6 mm