292/630-E-MB FAG 630x850x132mm T2 48 mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/630-E-MB
Size (mm) 630x850x132
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 630
Outer Diameter (mm) 850
Width (mm) 132
d 630 mm
D 850 mm
T 132 mm
A 338 mm
D1 724 mm
Da max 789 mm
Db min 864 mm
d1 805 mm
da min 730 mm
db max 657 mm
ra max 5 mm
rmin 6 mm
T1 67 mm
T2 48 mm
T3 82 mm
T4 94 mm