292/600EM SKF da min. 700 mm 600x800x60mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/600EM
Size (mm) 600x800x60
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 600
Outer Diameter (mm) 800
Width (mm) 60
d 600 mm
D 800 mm
C 60 mm
H 122 mm
d1 760 mm
r1 min. 5 mm
r2 min. 5 mm
s 321 mm
B 74 mm
B1 117 mm
D1 688 mm
da min. 700 mm
Da max. 735 mm
ra max. 4 mm